czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Orzecznictwo i Opinie

Informacja

2016-11-22
  Poradnia wydaje na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) opinie w sprawach:
  1. Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
  2. Przyspieszenia oraz odroczenia obowiązku szkolnego.
  3. Pozostawienia ucznia klasy I - III szkoły podstawowej na drugi rok w tej samej klasie.
  4. Kwalifikowania do klas terapeutycznych.
  5. Zwolnienia ucznia z wadą słuchu, głęboką dysleksją, afazja lub niepełnosprawnościami sprzężonymi z nauki drugiego języka obcego.
  6. Udzielenie zezwolenia na indywidualny program albo tok nauki.
  7. Przyjęcia ucznia gimnazjum do oddziału przysposabiającego do pracy.
  8. Dostosowania wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia, u którego stwierdzono zaburzenia i odchylenia lub specyficzne trudności w uczeniu się, uniemożliwiające sprostanie tym wymaganiom.
  9. Przyjęcia do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej kandydata z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia.
  10. Przystąpienia ucznia - absolwenta z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego, dojrzałości maturalnej, zawodowego, w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych ucznia - absolwenta.
  11. Innych określonych w odrębnych przepisach.

Poradnia na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) wydaje orzeczenia:

  1. O potrzebie kształcenia specjalnego dzieci i młodzieży z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi, wymagającymi stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy: niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera) i z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz dla uczniów zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanych społecznie.
  2. O potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.
  3. O potrzebie indywidualnego nauczania oraz indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły.

Posiedzenia Zespołu Orzekającego odbywają się w czwartki w godz. 12.00-14.00 (w sytuacjach losowych w miarę potrzeb)
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. 5-go Stycznia 5,
(budynek Starostwa "B" - parter)
64-200 Wolsztyn

ppppwolsztyn@wp.pl

adres skrytki na platformie e-puap:
/ppppwolsztyn/SkrytkaESP

tel./fax +48 68 384 20 82
tel. kom. 665-181-242

 liczba odwiedzin: 302650      online: 1